José Uruñuela Udal Dantza Kontserbatorioa - Esker onak

dekorazio irudia

Lehiaketak

Aiara Iturrioz:

  • "Dantzari Gazteentzako Bilbo Saria", 2007, 1. saria
  • “Torrelavega Hiria" lehiaketa, 2010, 1. saria

Amaia González:

  • "Dantzari Gazteentzako Bilbo Saria" 2007, 3. saria

Amaia Basilio:

  • "Torrelavega Hiria" lehiaketa, 2006, 2. saria
  • “Torrelavega Hiria"lehiaketa, 2008, 2. saria

Laura Pérez:

  • "Torrelavega Hiria" lehiaketa, 2010, 2. saria

Celia Dávila:

  • "Dantzari Gazteentzako Bilbo Saria" 2011, 1. saria,
  • "Turiako Riba-roja Hiria" lehiaketa 2013, 1. saria,
  • "Torrelavega Hiria" lehiaketa 2014, Ohorezko aipamena
  • "Bartzelona Hiria" lehiaketa 2014, 1. saria

Nahia Ruiz de Arbulo:

  • "Dantzari Gazteentzako Bilbo Saria", 2012, 3. saria

Konpainiak

Dagoeneko ikastegitik atera diren zenbait ikasle han-hemenka ari dira dantzan, hainbat herrialdetan:

  • Igor Goyena: Valentziako zentro koreografikoa eta New English Contemporary Ballet
  • Oier Lopez de Luzuriaga: Leipzig Ballet eta Compañia Lamov
  • Raquel Santamarta: English National Ballet eta Angel Corellaren ballet
  • Patricia Nájera: English National Ballet
  • Aiara Iturrioz: Stuttgart Ballet
  • Amaia Basilio: Aukeran Dantza Konpainia
  • Carmen Derré: Dantzaz Konpainia
  • Jorge Moro: Hessisches Staatsballett
  • Ane Anza: Aukeran Dantza Konpainia, Dantzaz Konpainia eta Balletto Teatro di Torino
  • Laura Pérez: Angel Corellaren balleta, Bordeleko Opera Nazionala eta Dantza Konpainia Nazionala
  • Leire Otamendi: Club Guy & Roni eta Compañía Cielo Raso
  • Garazi Etxaburu: Dantzaz Konpainia, Bialy Teatr Taneskatoa eta Lasala Konpainia
  • Jone Amezaga: Dantzaz Konpainia eta Txintxirrin Konpainia
  • Miren Lizeaga: Dantzaz Konpainia, Txintxirrin Konpainia eta Lasala
  • Beñat Andueza: Nationale Balletacademie- The Dutch National Ballet Academy, Atlanta Ballet eta Texas Ballet Theater
  • Sayoa Belarra: Junior Company - François Mauduit eta Dantzaz Konpainia
  • Celia Dávila: Dantza Konpainia Nazionala
  • Diego Urdangarín: Jihočeské divadlo / Balet, Činohra, Malé divadlo, Opera eta Dantzaz Konpainia
  • Saioa Arizaleta: Akitaniako balleta
  • Zuriñe Benavente: Dantzaz Konpainia eta Altraste Dantza eta Danzálava proiektuaren koordinatzailea

Web orrialde honetan erakutsitako informazioak zeure informazio-beharrak betetzen ez baditu, eskatu behar dituzun argibideak Herritarren postontziaren bidez.